Skip to content

109 Tenth Avenue

Atco, NJ 08004

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 11, 1991

Property Information

Block3137
Lot15
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,008
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$22,500
25%
Improvement Value:$69,000
75%
Total Assessment$91,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,570+2.7%
2024$3,476+4.4%
2023$3,331+0.9%
2022$3,301+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964