Skip to content

208 Ontario Avenue

Atco, NJ 08004

Built 1940

Last Sale Price
$80,000
Last Sale Date
Sep 12, 2014

Property Information

Block3140
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,023
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$16,900
20%
Improvement Value:$68,600
80%
Total Assessment$85,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,336+2.7%
2024$3,248+4.4%
2023$3,112+0.9%
2022$3,085+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$80,000

To:

Sq Ft1,023DeedBook 10077, Page 1526

Property Built

Built

Year Built: 1940