Skip to content

110 Norcross Road

Berlin, NJ 08009

Built 1980

Last Sale Date
Sep 7, 2022

Property Information

Block3301
Lot8.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page33

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage---
Acreage1.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,000
18%
Improvement Value:$164,000
82%
Total Assessment$200,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,804+2.7%
2024$7,598+4.4%
2023$7,280+0.9%
2022$7,216+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1980