Skip to content

230 North Grove Street

Berlin, NJ 08009

Built 1975
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 11, 2013

Property Information

Block3302
Lot1.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page33

Building Details

Building Class10
Description1SM
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage5,568
Acreage1.7

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,500
48%
Improvement Value:$91,400
52%
Total Assessment$174,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,825+2.7%
2024$6,644+4.4%
2023$6,366+0.9%
2022$6,310+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975