Skip to content

38 Highmeadows Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1996

Last Sale Price
$164,000
Last Sale Date
Dec 15, 2006

Property Information

Block3703.01
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3703

Building Details

Building Class37
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage1,342
Acreage0.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,000
26%
Improvement Value:$93,400
74%
Total Assessment$125,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,893+2.7%
2024$4,764+4.4%
2023$4,565+0.9%
2022$4,524+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$164,000

To:

Sq Ft1,342DeedBook 8508, Page 148

Property Sale

Sale
$116,900
DeedBook 7584, Page 1

Property Sale

Sale
$91,109
DeedBook 4807, Page 487

Property Built

Built

Year Built: 1996