Skip to content

39 Highmeadows Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1996

Last Sale Price
$90,065
Last Sale Date
Nov 8, 1996

Property Information

Block3703.03
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3703

Building Details

Building Class37
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage1,342
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,000
25%
Improvement Value:$95,900
75%
Total Assessment$127,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,991+2.7%
2024$4,859+4.4%
2023$4,656+0.9%
2022$4,615+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$90,065

To:

Sq Ft1,342DeedBook 4854, Page 561

Property Built

Built

Year Built: 1996