Skip to content

52 Westbury Drive

Berlin, NJ 08009

Built 2008

Last Sale Price
$293,900
Last Sale Date
Feb 2, 2020

Property Information

Block3901.01
Lot27
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3901

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage2,898
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$65,000
22%
Improvement Value:$225,600
78%
Total Assessment$290,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,339+2.7%
2024$11,040+4.4%
2023$10,578+0.9%
2022$10,485+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$293,900

To:

Sq Ft2,898DeedBook 11432, Page 894

Property Sale

Sale
$374,754
DeedBook 8876, Page 1432

Property Built

Built

Year Built: 2008

Property Sale

Sale
$2,650,000
DeedBook 7188, Page 1324