Skip to content

46 Westbury Drive

Berlin, NJ 08009

Built 2008

Last Sale Price
$590,000
Last Sale Date
Nov 4, 2024

Property Information

Block3901.01
Lot30
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3901

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage3,161
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$65,000
23%
Improvement Value:$223,000
77%
Total Assessment$288,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,238+2.7%
2024$10,941+4.4%
2023$10,483+0.9%
2022$10,391+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$590,000

To:

Sq Ft3,161DeedBook 12721, Page 1786

Property Sale

Sale
$402,598
DeedBook 8881, Page 1104

Property Built

Built

Year Built: 2008

Property Sale

Sale
$2,650,000
DeedBook 7188, Page 1324