Skip to content

43 Westbury DriveBerlin, NJ 08009

Built 2008

Last Sale Price
$389,725
Last Sale Date
Jul 18, 2008

Property Information

Block3901.05
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3901

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage2,856
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$65,000
23%
Improvement Value:$218,300
77%
Total Assessment$283,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,054+2.7%
2024$10,763+4.4%
2023$10,312+0.9%
2022$10,221+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$389,725

To:

Sq Ft2,856DeedBook 8876, Page 1392

Property Built

Built

Year Built: 2008

Property Sale

Sale
$2,650,000
DeedBook 7188, Page 1324