Skip to content

14 Westbury Drive

Berlin, NJ 08009

Built 2011

Last Sale Price
$295,000
Last Sale Date
Jun 5, 2018

Property Information

Block3901.06
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page3901

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage2,952
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,000
22%
Improvement Value:$233,000
78%
Total Assessment$298,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,628+2.7%
2024$11,321+9.5%
2023$10,338+0.9%
2022$10,247+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$295,000

To:

Sq Ft2,648DeedBook 10911, Page 1835

Property Sale

Sale
$324,111
DeedBook 9494, Page 1574

Property Built

Built

Year Built: 2011

Property Sale

Sale
$700,000
DeedBook 9234, Page 1958

Property Sale

Sale
$2,650,000
DeedBook 7188, Page 1324