Skip to content

91 North Grove Street

Berlin, NJ 08009

Built 1976

Last Sale Price
$135,000
Last Sale Date
Oct 31, 2018

Property Information

Block4001
Lot7.04
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page40

Building Details

Building Class16
DescriptionBILEVEL
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,212
Acreage0.59

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,700
32%
Improvement Value:$96,100
68%
Total Assessment$140,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,494+2.7%
2024$5,349+4.4%
2023$5,125-12.8%
2022$5,877+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$135,000

To:

Sq Ft1,212DeedBook 11017, Page 1281

Property Sale

Sale
$5,500

Property Built

Built

Year Built: 1976