Skip to content

6 Oak Leaf Road

Berlin, NJ 08009

Built 1977

Last Sale Price
$116,500
Last Sale Date
Sep 28, 1998

Property Information

Block4001
Lot9.02
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page40

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,198
Acreage0.61

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,300
29%
Improvement Value:$119,900
71%
Total Assessment$168,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,563+2.7%
2024$6,390+4.4%
2023$6,122+0.9%
2022$6,069+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$116,500

To:

Sq Ft1,198DeedBook 4976, Page 180

Property Sale

Sale
$95,000
DeedBook 4266, Page 306

Property Built

Built

Year Built: 1977