Skip to content

22 Randolph LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1990
Residential
Pre-Foreclosure

Last Sale Price
$287,000
Last Sale Date
Nov 6, 2009

Property Information

Block401.02
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.01

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage2,333
Acreage0.45

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
21%
Improvement Value:$187,700
79%
Total Assessment$237,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,275+2.7%
2024$9,030+4.4%
2023$8,652+0.9%
2022$8,576+0.6%
Property History
Sales4Foreclosures1

Foreclosure Case F-013726-25

Active
Type: Residential Mortgage Foreclosure
Disposition: Open
Original Mortgage••••••••Mortgage Date98/96/1274

Property Sale

Sale
$287,000

To:

Sq Ft2,333DeedBook 9139, Page 1336

Property Sale

Sale
$329,900
DeedBook 7939, Page 29

Property Sale

Sale
$165,500
DeedBook 4451, Page 932

Property Built

Built

Year Built: 1990

Property Sale

Sale
$892,800
DeedBook 4329, Page 43