Skip to content

6 Wilson DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1990

Last Sale Price
$365,000
Last Sale Date
Apr 21, 2023

Property Information

Block401.02
Lot22
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.01

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage2,452
Acreage0.39

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
23%
Improvement Value:$168,800
77%
Total Assessment$218,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,538+2.7%
2024$8,312+16.5%
2015$7,135+3.5%
2014$6,897-8.1%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$365,000

To:

Sq Ft2,452DeedBook 12354, Page 1370

Property Sale

Sale
$187,900

From:

To:

Sq Ft2,452DeedBook 9845, Page 1392Recorded7/17/2013

Property Sale

Sale
$136,000
DeedBook 4578, Page 9

Property Built

Built

Year Built: 1990