Skip to content

18 Martin LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1990

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 21, 2003

Property Information

Block401.02
Lot30
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.01

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage1,968
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
24%
Improvement Value:$158,400
76%
Total Assessment$208,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,882+2.8%
2024$7,667+4.5%
2023$7,336+0.9%
2022$7,269+8.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 4922, Page 268

Property Sale

Sale
$119,800
DeedBook 4449, Page 626

Property Built

Built

Year Built: 1990

Property Sale

Sale
$1,425,000
DeedBook 4328, Page 71