Skip to content

7 Gerry CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1990

Last Sale Price
$147,040
Last Sale Date
Sep 5, 1990

Property Information

Block401.07
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.01

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage1,822
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
23%
Improvement Value:$167,400
77%
Total Assessment$217,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,483+2.7%
2024$8,259+4.4%
2023$7,913+0.9%
2022$7,844+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$147,040

To:

Sq Ft1,822DeedBook 4463, Page 269

Property Built

Built

Year Built: 1990

Property Sale

Sale
$1,425,000
DeedBook 4326, Page 223