Skip to content

9 Brearly DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1990

Last Sale Price
$345,000
Last Sale Date
May 19, 2022

Property Information

Block401.07
Lot26
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.01

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage2,000
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
21%
Improvement Value:$188,800
79%
Total Assessment$238,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,318+2.7%
2024$9,072+16.9%
2023$7,760+0.9%
2022$7,692+0.6%
Property History
Sales6

Property Sale

Sale
$345,000

To:

Sq Ft2,000DeedBook 12117, Page 1272

Property Sale

SaleMulti
$220,000
DeedBook 7906, Page 634

Property Sale

Sale
$188,000
DeedBook 5255, Page 898

Property Sale

Sale
$145,000
DeedBook 4828, Page 773

Property Built

Built

Year Built: 1990

Property Sale

Sale
$148,300
DeedBook 4389, Page 567

Property Sale

Sale
$741,000
DeedBook 4326, Page 387