Skip to content

15 Randolph LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1990

Last Sale Price
$185,000
Last Sale Date
Jul 18, 2018

Property Information

Block401.07
Lot32
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.01

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage1,571
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000
28%
Improvement Value:$129,900
72%
Total Assessment$179,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,020+2.7%
2024$6,834+4.4%
2023$6,548+0.9%
2022$6,491+0.6%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$185,000

To:

Sq Ft1,571DeedBook 10946, Page 1905

Property Sale

Sale
$168,000
DeedBook 7106, Page 1715

Property Sale

Sale
$114,000
DeedBook 5022, Page 309

Property Sale

Sale
$114,900
DeedBook 4615, Page 35

Property Built

Built

Year Built: 1990

Property Sale

Sale
$892,800
DeedBook 4329, Page 43