Skip to content

10 Gerry LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1990

Last Sale Price
$180,000
Last Sale Date
Apr 29, 2004

Property Information

Block401.07
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.01

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage1,472
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
30%
Improvement Value:$117,400
70%
Total Assessment$167,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,532+2.7%
2024$6,360+4.4%
2023$6,093+0.9%
2022$6,040+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$180,000

To:

Sq Ft1,472DeedBook 7463, Page 925

Property Sale

Sale
$125,100
DeedBook 5227, Page 594

Property Sale

Sale
$111,165
DeedBook 4567, Page 326

Property Built

Built

Year Built: 1990

Property Sale

Sale
$1,425,000
DeedBook 4326, Page 223