Skip to content

14 Gerry Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1990

Last Sale Price
$145,985
Last Sale Date
Jun 28, 1991

Property Information

Block401.07
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.01

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage2,653
Acreage0.45

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
22%
Improvement Value:$173,700
78%
Total Assessment$223,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,729+2.7%
2024$8,498+4.4%
2023$8,143+0.9%
2022$8,071+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$145,985

To:

Sq Ft2,653DeedBook 4506, Page 354

Property Built

Built

Year Built: 1990

Property Sale

Sale
$1,425,000
DeedBook 4326, Page 223