Skip to content

23 Madison Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1995

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 18, 2023

Property Information

Block402.01
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage2,252
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
22%
Improvement Value:$182,500
78%
Total Assessment$232,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,072+2.7%
2024$8,833+4.4%
2023$8,463+0.9%
2022$8,389+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$209,000

From:

To:

Sq Ft1,540DeedBook 10097, Page 485Recorded10/31/2014

Property Sale

Sale
$138,150
DeedBook 4755, Page 573

Property Built

Built

Year Built: 1995