Skip to content

70 Brearly Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$352,900
Last Sale Date
Apr 15, 2021

Property Information

Block402.02
Lot23
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage2,368
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
20%
Improvement Value:$197,300
80%
Total Assessment$247,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,650+2.7%
2024$9,395+10.5%
2023$8,502+0.9%
2022$8,423+0.7%
Property History

Property Sale

Sale
$352,900

To:

Sq Ft2,368DeedBook 11720, Page 52

Property Sale

Sale
$306,640
DeedBook 7608, Page 1524

Property Built

Built

Year Built: 2004