Skip to content

4 Rutledge DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1998

Last Sale Price
$234,000
Last Sale Date
Feb 17, 2018

Property Information

Block402.04
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage1,952
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000
23%
Improvement Value:$168,100
77%
Total Assessment$218,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,510+2.7%
2024$8,286+4.4%
2023$7,939+0.9%
2022$7,869+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$234,000

To:

Sq Ft1,952DeedBook 10844, Page 997

Property Sale

Sale
$295,000
DeedBook 7993, Page 1492

Property Sale

Sale
$169,900
DeedBook 5182, Page 488

Property Sale

Sale
$147,875
DeedBook 4960, Page 574

Property Built

Built

Year Built: 1998