Skip to content

4 Morris Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1993

Last Sale Price
$197,500
Last Sale Date
Jan 10, 2003

Property Information

Block402.04
Lot51
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage2,115
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
23%
Improvement Value:$169,100
77%
Total Assessment$219,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,549+2.7%
2024$8,324+4.4%
2023$7,975+0.9%
2022$7,905+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$197,500

To:

Sq Ft2,115DeedBook 5282, Page 870

Property Sale

Sale
$154,000
DeedBook 5110, Page 200

Property Sale

Sale
$153,000
DeedBook 5010, Page 60

Property Sale

Sale
$154,740
DeedBook 4652, Page 44

Property Built

Built

Year Built: 1993