Skip to content

16 Morris Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1993

Last Sale Date
Mar 18, 2004

Property Information

Block402.04
Lot57
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.02

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage2,460
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
21%
Improvement Value:$187,900
79%
Total Assessment$237,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,283+2.7%
2024$9,038+4.4%
2023$8,660+0.9%
2022$8,583+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$121,675
DeedBook 4613, Page 564

Property Built

Built

Year Built: 1993