Skip to content

69 Brearly Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$480,000
Last Sale Date
Oct 30, 2023

Property Information

Block402.04
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage2,556
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
21%
Improvement Value:$185,400
79%
Total Assessment$235,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,185+2.7%
2024$8,943+4.4%
2023$8,569+0.9%
2022$8,493+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$480,000

To:

Sq Ft2,556DeedBook 12496, Page 1846

Property Sale

Sale
$289,250
DeedBook 7691, Page 1831

Property Sale

Sale
$116,000
DeedBook 7643, Page 1532

Property Built

Built

Year Built: 2004