Skip to content

23 Morris DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1999

Last Sale Price
$181,274
Last Sale Date
Jan 12, 1999

Property Information

Block402.05
Lot9
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage2,370
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
21%
Improvement Value:$193,700
79%
Total Assessment$243,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,509+2.7%
2024$9,258+4.4%
2023$8,871+0.9%
2022$8,793+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$181,274

To:

Sq Ft2,370DeedBook 4996, Page 862

Property Built

Built

Year Built: 1999