Skip to content

45 Morris DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1998

Last Sale Price
$224,900
Last Sale Date
Apr 12, 2019

Property Information

Block402.06
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage1,478
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000
24%
Improvement Value:$158,200
76%
Total Assessment$208,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,124+2.7%
2024$7,910+4.4%
2023$7,578+0.9%
2022$7,512+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$224,900

To:

Sq Ft1,478DeedBook 11120, Page 1171

Property Sale

Sale
$254,000
DeedBook 7576, Page 319

Property Sale

Sale
$156,000
DeedBook 5139, Page 220

Property Sale

Sale
$149,376
DeedBook 4930, Page 517

Property Built

Built

Year Built: 1998