Skip to content

5 Silvius CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1997

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 21, 2015

Property Information

Block402.06
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage2,654
Acreage0.56

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000
20%
Improvement Value:$199,800
80%
Total Assessment$249,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,747+2.7%
2024$9,490+4.4%
2023$9,093+0.9%
2022$9,013+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$175,465
DeedBook 4918, Page 681

Property Built

Built

Year Built: 1997