Skip to content

14 Franklin LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1996

Last Sale Price
$152,065
Last Sale Date
Jun 21, 1996

Property Information

Block402.06
Lot27
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.02

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage1,660
Acreage0.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
24%
Improvement Value:$158,500
76%
Total Assessment$208,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,136+2.7%
2024$7,921+4.4%
2023$7,589+0.9%
2022$7,523+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$152,065

To:

Sq Ft1,660DeedBook 4830, Page 695

Property Built

Built

Year Built: 1996