Skip to content

11 Sherman LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1999

Last Sale Price
$150,190
Last Sale Date
Sep 20, 1999

Property Information

Block402.07
Lot25
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.02

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage1,964
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
24%
Improvement Value:$158,400
76%
Total Assessment$208,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,132+2.7%
2024$7,917+4.4%
2023$7,586+0.9%
2022$7,519+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$150,190

To:

Sq Ft1,964DeedBook 5079, Page 371

Property Sale

Sale
$32,000
DeedBook 5024, Page 773

Property Built

Built

Year Built: 1999