Skip to content

2 Madison Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1994

Last Sale Price
$151,200
Last Sale Date
Sep 14, 2004

Property Information

Block402.07
Lot31
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.02

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage1,872
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
25%
Improvement Value:$150,000
75%
Total Assessment$200,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,804+2.7%
2024$7,598+4.4%
2023$7,280+0.9%
2022$7,216+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$151,200

To:

Sq Ft1,872DeedBook 7579, Page 1764

Property Sale

Sale
$132,900
DeedBook 4708, Page 508

Property Built

Built

Year Built: 1994