Skip to content

68 Rosalind CircleSicklerville, NJ 08081

Built 1993

Last Sale Price
$417,500
Last Sale Date
Dec 11, 2023

Property Information

Block403.01
Lot16
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.03

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,654
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
22%
Improvement Value:$177,200
78%
Total Assessment$227,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,389+2.7%
2024$8,168+4.4%
2023$7,826+0.9%
2022$7,757+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$417,500

To:

Sq Ft1,654DeedBook 12511, Page 1110

Property Sale

Sale
$149,275
DeedBook 4660, Page 539

Property Built

Built

Year Built: 1993