Skip to content

32 Rosalind CircleSicklerville, NJ 08081

Built 1992

Last Sale Price
$241,000
Last Sale Date
Feb 28, 2020

Property Information

Block403.01
Lot34
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.03

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,079
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
22%
Improvement Value:$172,800
78%
Total Assessment$222,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,694+2.7%
2024$8,464+4.4%
2023$8,110+0.9%
2022$8,039+0.6%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$241,000

To:

Sq Ft2,079DeedBook 11371, Page 1848

Property Sale

Sale
$121,025

From:

To:

Sq Ft2,079DeedBook 11074, Page 1496Recorded2/15/2019

Property Sale

Sale
$279,000
DeedBook 7532, Page 1482

Property Sale

Sale
$183,000
DeedBook 5245, Page 320

Property Sale

Sale
$151,750
DeedBook 4591, Page 165

Property Built

Built

Year Built: 1992