Skip to content

24 Celia StreetSicklerville, NJ 08081

Built 1997

Last Sale Price
$129,900
Last Sale Date
Feb 28, 1997

Property Information

Block403.02
Lot13
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.03

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,738
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
25%
Improvement Value:$149,900
75%
Total Assessment$199,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,800+2.7%
2024$7,594+4.4%
2023$7,276+0.9%
2022$7,212+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$129,900

To:

Sq Ft1,738DeedBook 4872, Page 846

Property Built

Built

Year Built: 1997