Skip to content

15 Touchstone CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1992

Last Sale Price
$202,000
Last Sale Date
Feb 28, 2011

Property Information

Block403.03
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.03

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,078
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
24%
Improvement Value:$158,400
76%
Total Assessment$208,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,132+2.7%
2024$7,917+4.4%
2023$7,586+0.9%
2022$7,519+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$202,000

To:

Sq Ft2,078DeedBook 9386, Page 1347

Property Sale

Sale
$145,000
DeedBook 9283, Page 375

Property Sale

Sale
$330,000
DeedBook 8484, Page 610

Property Sale

Sale
$147,620
DeedBook 4653, Page 311

Property Built

Built

Year Built: 1992