Skip to content

8 Jaques CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1992

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Sep 3, 2016

Property Information

Block403.03
Lot42
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.03

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,872
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000
24%
Improvement Value:$158,300
76%
Total Assessment$208,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,128+2.7%
2024$7,913+4.4%
2023$7,582+0.9%
2022$7,515+0.6%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 1992

Property Sale

Sale
$139,635
DeedBook 4516, Page 21