Skip to content

12 Touchstone CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1993

Last Sale Price
$142,500
Last Sale Date
Feb 27, 2002

Property Information

Block403.03
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.03

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,800
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
28%
Improvement Value:$128,500
72%
Total Assessment$178,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,965+2.7%
2024$6,781+4.4%
2023$6,497+0.9%
2022$6,440+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$142,500

To:

Sq Ft1,800DeedBook 5221, Page 437

Property Sale

Sale
$126,350
DeedBook 4647, Page 931

Property Built

Built

Year Built: 1993