Skip to content

1 Duke Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1995

Last Sale Price
$385,000
Last Sale Date
Aug 29, 2022

Property Information

Block403.04
Lot42
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.03

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,804
Acreage0.4

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
25%
Improvement Value:$152,500
75%
Total Assessment$202,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,902+2.7%
2024$7,693+4.4%
2023$7,371+0.9%
2022$7,306+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$385,000

To:

Sq Ft1,804DeedBook 12198, Page 1148

Property Sale

Sale
$219,000

From:

To:

Sq Ft1,804DeedBook 10507, Page 532Recorded10/21/2016

Property Sale

Sale
$237,000
DeedBook 9092, Page 19

Property Sale

Sale
$205,500
DeedBook 7358, Page 485

Property Built

Built

Year Built: 1995

Property Sale

Sale
$138,050
DeedBook 4726, Page 133