Skip to content

161 Orlando DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1995

Last Sale Price
$295,000
Last Sale Date
Oct 12, 2006

Property Information

Block403.05
Lot18
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.03

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,092
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
24%
Improvement Value:$155,000
76%
Total Assessment$205,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,999+2.7%
2024$7,788+4.4%
2023$7,462+0.9%
2022$7,396+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$295,000

To:

Sq Ft2,092DeedBook 8390, Page 1665

Property Sale

Sale
$160,000
DeedBook 5111, Page 291

Property Built

Built

Year Built: 1995

Property Sale

Sale
$143,990
DeedBook 4736, Page 21