Skip to content

151 Orlando DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1997

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jul 23, 2020

Property Information

Block403.05
Lot22
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.03

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,818
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
23%
Improvement Value:$167,500
77%
Total Assessment$217,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,487+2.7%
2024$8,263+4.4%
2023$7,917+0.9%
2022$7,847+6.7%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$255,000
Sq Ft1,818DeedBook 11173, Page 882Recorded7/19/2019

Property Sale

Sale
$158,500
DeedBook 5162, Page 279

Property Sale

Sale
$129,133
DeedBook 4894, Page 360

Property Built

Built

Year Built: 1997