Skip to content

189 Orlando DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1997

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 6, 2019

Property Information

Block403.05
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.03

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,162
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
20%
Improvement Value:$202,700
80%
Total Assessment$252,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,860+2.7%
2024$9,600+4.4%
2023$9,198+0.9%
2022$9,117+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$298,000

From:

To:

Sq Ft2,162DeedBook 10294, Page 315Recorded11/17/2015

Property Sale

Sale
$350,000
DeedBook 8429, Page 873

Property Sale

Sale
$226,000
DeedBook 7274, Page 896

Property Sale

Sale
$177,200
DeedBook 4894, Page 654

Property Built

Built

Year Built: 1997