Skip to content

179 Orlando DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1993
Other Exempt

Last Sale Price
$234,500
Last Sale Date
Jun 22, 2015

Property Information

Block403.05
Lot9
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4.03

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,654
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000
22%
Improvement Value:$177,100
78%
Total Assessment$227,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2024$8,628+4.4%
2023$8,266+0.9%
2022$8,194+0.6%
2021$8,144+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$234,500

To:

Sq Ft1,654DeedBook 10230, Page 543

Property Sale

Sale
$210,000
DeedBook 5245, Page 632

Property Sale

Sale
$165,000
DeedBook 5015, Page 342

Property Sale

Sale
$128,500
DeedBook 4615, Page 889

Property Built

Built

Year Built: 1993