Skip to content

197 Peacock Lane

Berlin, NJ 08009

Vacant Land

Last Sale Price
$30,000
Last Sale Date
Aug 2, 2013

Property Information

Block4101
Lot1.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page41

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage456
Acreage1.45

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$36,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,440+2.7%
2024$1,402+4.4%
2023$1,343+0.9%
2022$1,331+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$30,000

To:

DeedBook 9870, Page 1298