Skip to content

148 Oak Leaf RoadBerlin, NJ 08009

Built 1997
Other Exempt

Last Sale Price
$258,500
Last Sale Date
May 5, 2015

Property Information

Block4109
Lot6.02
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page41

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,792
Acreage1.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,600
21%
Improvement Value:$217,500
79%
Total Assessment$275,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2024$10,451+4.4%
2023$10,014+0.9%
2022$9,926+0.6%
2021$9,865+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$258,500

To:

Sq Ft2,792DeedBook 10260, Page 303

Property Built

Built

Year Built: 1997

Property Sale

Sale
$12,000
DeedBook 4654, Page 523