Skip to content

150 Oak Leaf Road

Berlin, NJ 08009

Built 1995

Last Sale Price
$380,000
Last Sale Date
Sep 1, 2021

Property Information

Block4109
Lot6.03
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page41

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage3,214
Acreage1.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$57,600
19%
Improvement Value:$248,100
81%
Total Assessment$305,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,928+2.7%
2024$11,614+8.7%
2023$10,687+0.9%
2022$10,593+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$380,000

To:

Sq Ft3,214DeedBook 11979, Page 1875

Property Built

Built

Year Built: 1995

Property Sale

Sale
$15,000
DeedBook 4728, Page 414