Skip to content

2 Huron Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1930

Last Sale Price
$128,000
Last Sale Date
Oct 6, 2022

Property Information

Block4304
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page43

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningC
Sq Footage1,152
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$11,500
16%
Improvement Value:$62,200
84%
Total Assessment$73,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,876+2.7%
2024$2,800+4.4%
2023$2,683+0.9%
2022$2,659+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$128,000

To:

Sq Ft1,152DeedBook 12222, Page 1190

Property Sale

Sale
$71,000
DeedBook 7074, Page 1852

Property Sale

Sale
$57,000
DeedBook 5148, Page 887

Property Built

Built

Year Built: 1930