Skip to content

25 Cedar Brook Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1960

Last Sale Price
$357,000
Last Sale Date
Feb 9, 2026

Property Information

Block4401
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page44

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,868
Acreage1.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,300
28%
Improvement Value:$106,900
72%
Total Assessment$149,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,822+2.7%
2024$5,668+4.4%
2023$5,431+0.9%
2022$5,383+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$357,000

To:

DeedBook 13025, Page 1631

Property Sale

Sale
$132,000

To:

Sq Ft1,868DeedBook 5144, Page 311

Property Sale

Sale
$4,000
DeedBook 4357, Page 751

Property Sale

Sale
$65,000
DeedBook 4200, Page 242

Property Built

Built

Year Built: 1960