Skip to content

North Route 73(Block 4402 Lot 11)Hammonton, NJ 08037

Vacant Land

Last Sale Price
$8,000
Last Sale Date
Aug 1, 2002

Property Information

Block4402
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page44

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPC1
Sq Footage---
Acreage2.62

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$21,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$21,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$827+2.7%
2024$805+4.4%
2023$772+0.9%
2022$765+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$8,000

To:

DeedBook 5261, Page 115

Property Sale

Sale
$7,500
DeedBook 4075, Page 902