Skip to content

21 Pump Branch Road

Berlin, NJ 08009

Built 1954

Last Sale Price
$115,000
Last Sale Date
Jun 2, 1988

Property Information

Block4403
Lot11.02
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page44

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage2,194
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$33,600
22%
Improvement Value:$121,800
78%
Total Assessment$155,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,064+2.7%
2024$5,904+4.4%
2023$5,657+0.9%
2022$5,607+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$115,000

To:

Sq Ft2,194DeedBook 4298, Page 370

Property Built

Built

Year Built: 1954